Kampánia

Termín:  3.6. - 9.6.2019

Cena:  410

 

Rím - Monte Cassino - Caserta - Agropoli - Paestum - Pompeje - Neapol - Capri    s kúpaním v mori

  

Program

1.deň:  3. 6. 2019
Odchod z Bardejova v dopoludňajších hodinách cez Slovensko, Rakúsko – nočnou jazdou do Talianska.

2.deň: 4. 6. 2019
Príchod v ranných hodinách do Ríma (9 hodín bezpečnostná prestávka). Prechádzka historickým Rímom: Vatikán – Vatikánske múzea, Námestie Sv. Petra - Bazilika Sv. Petra, Anjelský hrad, Anjelský most, najväčšie námestie Piazza Navona s Fontánou štyroch riek, Pantheon - najzachovalejšia antická stavba v Ríme, Piazza di Trevi s najznámejšou Fontánou di Trevi, monumentálne Španielské schody, pokračovanie antickým Rímom, Trajánove fórum, Kapitol, Forum Romanum, Colloseum. Po prehliadke presun na ubytovanie do Fiuggi, večera, nocľah.

3.deň: 5. 6. 2019
Po raňajkách  príchod  do Monte Cassino - vrch, na ktorom v roku 529 založil Benedikt z Nursie prvé benediktínske Opátstvo Montecassino. Kláštor Montecassino je hlavný kláštor všetkých benediktínov, ktorý leží na 516 m vysokom vrchu Monte Cassino. Kláštorný komplex je považované za jedno z najvýznamnejších duchovných centier v stredoveku. V druhej svet. vojne slúžil ako nedobytná pevnosť Nemcov, ktorú nakoniec dobili Poliaci. Presun a prehliadka Caserta - Kráľovský palác alebo Kráľovský zámok je bývalé barokové sídlo Bourbonovcov počas vlády nad Kráľovstvom oboch Sicílií. Patrí medzi najväčšie a najrozsiahlejšie stavby v Európe. Celá stavba vrátane s priľahlým parkom zo 17. storočia  a rozlohou 120 ha bola inšpirovaná zámkom Versailles. Osobné voľno, prípadne kúpanie v mori, večera, nocľah.

4.deň: 6. 6. 2019
Po raňajkách individuálne voľno pri mori, možnosť kúpania. Podvečerná návšteva Agropoli – miesto pre milovníkov histórie, postavené na skalnom masíve. Historické centrum vytvorené malebnými uličkami s mnohými pamiatkami, nad ktorým na skale sa týči Aragonský hrad zo 14. storočia. Paestum – návšteva archeologického parku, niekdajšej gréckej kolónie. Večera a nocľah.

5.deň: 7. 6. 2019
Po raňajkách presun do Pompejí - prehliadka archeologického areálu, kde môžete zažiť autentickú atmosféru niekdajšieho bohatého starorímskeho mesta, ktoré zaniklo v roku 79 n.l ničivou silou sopky Vezuv. Zapísané do svetového zoznamu UNESCO. Neapol – hlavné mesto Kampánie, centrum kultúry, hudby, ale aj biznisu. Návšteva historického centra: bazilika Dóm San Gennaro, ktorá Vás očarí nádhernou výzdobou, hrad Castel Nuovo, divadlo Teatro San Carlo, galéria Gallerie Umberto, rušné ulice plné života, neapolské hrady a množstvo múzeí. Osobné voľno, večerné kúpanie. Presun na ubytovanie, večera, nocľah.

6.deň: 8. 6. 2019
Po raňajkách presun do prístavu Sorrenta. Plavba loďou na jeden z najkrajších ostrovov Capri - perla Tyrhenského mora, vyhľadávaný pre svoju jedinečnú krásu už od antických dôb. Prehliadka mestečka, Augustových záhrad... Popoludní individuálne voľno pri mori, možnosť kúpania. Podvečer plavba späť do Sorrenta. Nočný transfer na Slovensko.

6.deň: 9. 6. 2019
Príchod na Slovensko.

V cene zájazdu
- doprava luxusným autokarom, sprievodca CK
- 4x ubytovanie, 4x polpenzia
- vstup do archeologického areálu v Pompeji
- vstup do Caserta – Kráľovský zámok s parkom
- loď tam a späť na ostrov Capri
- lístok na lanovku do centra na Capri
- metro v Ríme
- audio v Ríme
- pobytová taxa

V cene nie je:
- komplexné cestovné poistenie 14,- €