Jedinečné Toskánsko

Termín: 

Cena: 

Lucca-Montecattini Terme-Pisa-Viareggio-Volterra-Siena-San Gimignano-Florencia
 

Program zájazdu

1. deň – odchod zo Slovenska popoludní, tranzit cez Maďarsko do Talianska.

2. deň – ráno príchod do historického toskánského mesta Lucca –  mesta románskych kostolov   a skrytých palácových záhrad, prehliadka: Dóm, Piazza Napoleone, Piazza San Michele s kostolom San Michele in Foro. Poobede ubytovanie v kúpeľnom meste Montecattini.

3. deň – raňajky, odchod do Pisy, známej predovšetkým vďaka šikmej 58 metrov vysokej románskej veži Torre Pendente, ktorá je jedným zo symbolov celého Talianska. Pešia prehliadka mesta: Námestie zázrakov, ktoré je srdcom Pisy s katedrálou a Baptistériom – krstiteľnica sv. Jána, ktorá je svojou výškou viac ako 50 m najväčšou krstiteľnicou v Taliansku. Camposanto – monumentálny starý citnorín s múzeom, pozostatky rímskych kúpeľov. Kúpanie vo Viareggio. Vo večerných hodinách ubytovanie. Večera.

4. deň – raňajky, návšteva mestečka Volterra, ktoré bolo kedysi centrom etruskej civilizácie a známym sa stalo aj vďaka ťažbe a spracovaniu alabastra. Prehliadka námestia so stredovekými palácmi a Dómu Santa Maria Assunta. Transfer do historickej Sieny – jedného z najpoetickejších talianskych miest, prehliadka mesta: Palazzo Publico, veža Torre del Mangia, námestie Piazza del Campo. Po prehliadke Sieny transfer do prekrásneho stredovekého mestečka San Gimignano, ktoré je postavené na kopci na mieste bývalého etruského osídlenia. Prehliadka centra mesta s Bazilikou di Santa Maria Assunta, Dóm, Palazzo del Popolo, námestie Piazza della Cisterna. K Toskánsku neodmysliteľne patrí aj ochutnávka lahodného toskánskeho vína (vrátane večere). Vo večerných hodinách ubytovanie v blízkosti Florencie.

5. deň – raňajky, návšteva Florencie – prechádzka mestom zahrňujúca Michelangelovo námestie, Piazza Signoria s palácom Palazzo Vecchio, Dómske námestie s katedrálou Duomo, ktorá je 4. najväčšou katedrálou na svete, Galeriu Uffizi s bohatými zbierkami Botticelliho, Leonarda da Vinci, Michelangela, Raffaela a ďalších, kostol Santa Croce so známymi kostolnými freskami, katedrálu Santa Maria del Fiore, Most Ponte Vecchio – najstarší a najužší most ponad rieku Arno a ďalšie pamätihodnosti. Odchod z Florencie vo večerných hodinách.

6. deň –  príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách.

Cena zahŕňa: 3x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, 2x večera, ochutnávka vína, sprievodcu CK, prehliadky podľa programu bez vstupov, dopravu luxusným autokarom.

Cena nezahŕňa: komplexné cestovné poistenie.

 

  • 99999993
  • P1030608
  • P1030618