Jedinečné Toskánsko

Termín: 7.4. - 11.1.2022

Cena: 380€

Trieste – Lucca - Pisa - Siena - San Gimignano - Florencia
 

Program zájazdu

 

1. deň: 7.4.2022 (štvrtok)

Odchod z Prešova v skorých ranných hodinách, nonstop jazdou s bezpečnostnými prestávkami cez Maďarsko, Slovinsko do Talianska. Príchod do mesta Trieste – v minulosti nazývaným aj "okno do sveta" nachádzal sa tu najdôležitejší prístav za čias habsburskej monarchie. Večernou prechádzkou uličkami Starého mesta obdivujme krásu historických pamiatok: Piazza Unitá d´Itália - Námesties radnicou Palazzo del Municipio a fontánou Quattro Continenti, slávne divadlo z 18. storočia Giuseppe Verdi. Piazza della Borsa – historická budova obchodnej komory. Po návšteve mesta presun na ubytovanie, nocľah.

2. deň: 8.4.2022 (piatok)

Po raňajkách presun do mesta Lucca - mesto románskych kostolov a skrytých palácových záhrad. Promenáda stredovekým historickým centrom: Piazza San Martino s Katedrálou Sv. Martina - Duomo, stavba z 12 - 13. storočia, trojloďový chrám s výnimočnými umeleckými dielami, vedľa ktorej stojí obrovská zvonica. Piazza Dell Amfiteatro - v minulosti rímskym amfiteátrom. Piazza San Michele s bazilikou San Michele in Foro - fasáda z 13. storočia, bývalé sídlo hlavnej rady. Piazza San Napoleone - palác Ducale s impozantnou fasádou a sochou Márie Luisy, divadlo a múzeá. Presun do mesta Pisa – známej predovšetkým vďaka šikmej veži Torre Pendentte. Pešia prehliadka mesta: Námestie zázrakov - ktoré je srdcom Pisy s Katedrálou z bieleho mramora, majstrovské dielo románskeho slohu. Baptistérium - Krstiteľnica sv. Jána, ktorá je svojou výškou viac ako 50 metrov najväčšou krstiteľnicou v Taliansku. Camposanto – monumentálny starý cintorín s múzeom a pozostatkami rímskych kúpeľov. Piazza dei Cavalieri - námestie s unikátnymi stavbami z 16. - 17. storočia, ako Palazzo dei Cavalieri. Presun na ubytovanie, večera, nocľah.

 3. deň: 9.4.2022 (sobota)

Po raňajkách návšteva do historického mesta Siena - koluje legenda, podľa ktorej založili mestečko potomkovia Rémusa, ktorí utekali pred svojím strýkom Romulusom na čiernom a bielom koni - tie tvoria erb Sieny. Obdivujme historické pamiatky v srdci centra, ktoré dostanú každého z nás: Piazza del Duomo - čiernobiela gotická Katedrála Nanebovzatia Panny Márie s umeleckými zbierkami. Námestie Piazza del Campo, kde sú najkrajšie a najdôležitejšie pamiatky s radnicou Pallazzo pubblico - palác s radnicou v gotickom slohu, vežou Torre del Mangia, fontána z 15. storočia Fonte Gaia... Po prehliadke presun do mesta San Gimingano – mestečko postavené na kopci, ktoré si   každého podmaní jednotnou stredovekou architektúrou, nazývané aj mestečko kamenných veží s nádherným výhľadom na vinice, cyprusové a olivové háje. Podľa štrnásť kamenných veží rôznej výšky - pôvodne ich bolo 72 , právom nazývajú   mestečko aj ,,stredoveký   Manhattan,,

Stredovekou bránou San Giovani sa dostaneme na Námestie Piazza delle Cisterna s fontánou a spomínanými vežami, námestie s Palazzo del Popolo z 14. storočia s najvyššou vežou Torre Grossa. Prechádzku krivoľakými uličkami ukončíme ochutnávkou lahodných toskánskych vín. Presun na ubytovanie, večera, nocľah.

4. deň: 10.4.2022 (nedeľa)

Po raňajkách návšteva Florencie - kolísky renesancie, známej svojím bohatstvom umenia a architektúry. Potulkami mestom obdivujme majstrovské diela umelcov. Michelangelovo námestie, Piazza Signoria s palácom Palazzo Vecchio. Dómske námestie s katedrálou Duomo, ktorá je 4. najväčšou katedrálou na svete, Galeriu Uffizi s bohatými zbierkami Botticelliho, Leonarda da Vinci, Michelangela, Raffaela a ďalších. Kostol Santa Croce so známymi kostolnými freskami, katedrálu Santa Maria del Fiore, Most Ponte Vecchio – najstarší a najužší most ponad rieku Arno a ďalšie pamätihodnosti. Odchod z Florencie vo večerných hodinách.

5. deň: 11.4.2022 (pondelok)

Príchod do Prešova v dopoludňajších hodinách.


Cena zahŕňa:

 • doprava autobusom Lux
 • certifikovaný sprievodca CK
 • 3x ubytovanie s raňajkami
 • 2x večera
 • 1x ochutnávka vín
 • pobytová taxa – ubytovanie
 • audio
 • povinné vstupy do miest
 • lístky na mestskú dopravu – Florencia
 • vstupenky do katedrály – Siena

                        

Cena nezahŕňa nepovinné poplatky:

 • vstupy Šikmá veža – Pisa 18,- € (orientačná cena)
 • vstupy Uffizio - Florencia 19,- € (orientačná cena)
 • komplexné cestovné poistenie Union

 

Trasa: BJ, PO, KE, Maďarsko, Slovinsko, Taliansko                      

 

 • 99999993
 • P1030608
 • P1030618