Ľubľana-Verona-Milano-Parma-Janov-Cinque Terre

*SPOJENÉ S KÚPANÍM V MORI*

Termín:  

Cena:

 

 

 

 

Program:

1.deň: 

Odchod z Bardejova o 4.30 hod, nonstop jazdou s bezpečnostnými prestávkami cez Maďarsko do Slovinska. Príchod v popoludňajších hodinách do Ľubľany - malebné mesto, ktorého história siaha do staroveku a kde stálo rímske mesto Emona. Dnes mesto kultúry s množstvom galérií, múzeí a medzinárodných divadelných a umeleckých festivalov. Návšteva a prehliadka mesta: Dračí  most, keďže drak je symbolom mesta, postavený za Rakúsko uhorskej monarchie. Staré mesto s radnicou, Tromostovje - komplex troch mostov, ktoré spájajú historickú a modernú časť mesta. Prešernovo námestie s renesančným kostolom je centrom starého mesta, Robbova fontána je známa aj ako Fontána troch slovinských riek, jednou najznámejších barokových fontán modelovaná na štýl slávnych rímskych fontán. Ľubľanský hrad. Po prehliadke presun na ubytovanie, večera, nocľah.

2.deň: 

Po raňajkách prehliadka starobylej Verony, ktorá je vyhľadávaná pre jej jedinečnosť a romantickú atmosféru. Poznáme ho aj ako mesto "Rómea a Júlie" vďaka Shakespearovi a jeho románu. Námestie Piazza Bra – Aréna di Verona pripomínajúca rímske Koloseum, dnes známe operné pódium. Katedrály z 12 storočia Kostol San Stefano a gotického kostola sv. Anastázie, námestia Piazza delle Erbe a Piazza del Signori, Casa dei Giulietta – kde sa nachádza slávny Júliin balkón. Po prehliadke presun do mesta módy, hudby a  unikátnych historických pamiatok Milána - prehliadka Piazza del Duomo veľkolepé námestie s unikátnou  Katedrálou  Duomo di Milano  zasvätená Narodenia Panny Márie, možnosť výstupu na strechu dómu, ktorý ponúka pohľad na mesto, Kráľovský palác, Galéria Viktora Emanuela II – nádherná architektúra,mozaiky. Opera la Scala – chrám hudby, kostol Santa Maria  delle Grazie, pri ktorom sa nachádza vzácny obraz Leonarda Da Vinciho - Posledná večera...

Po prehliadke presun na ubytovanie, večera, nocľah.

3.deň: 

Po raňajkách presun do Parmy – mesto historických domov, palácov a múzeí. História sa začala už v dobe Etruskov, odkiaľ pochádza aj názov mesta. Ponúka jedinečné architektonické diela ako Palác Pilotta, ktorý tvorí rozsiahly komplex budov aj s divadlom Teatro Farnesse v barokovom štýle zo 16.stor. Piazza Duomo s Katedrálou – románska architektúra, námestie patrí medzi najkrajšie v Taliansku, Babtistérium, Národná galéria a múzea. Teatro Reggio – Kráľovské divadlo, ktoré je dómom opery, ktorý je úzko spätý s Giuseppem Verdim. Ochutnáme miestne delikatesy, ktorými je mesto  preslávené a to sušenou šunkou "prosciutto di Parma" a syrom parmezán "parmeggiano reggiano" či lahodným vínom. Po prehliadke a ochutnávke presun na ubytovanie, večera, nocľah.

4.deň: 

Po raňajkách prehliadka Janova – taliansky Genova, najdôležitejšieho prístavného mesta, ktorého história sa viaže viac než v 5 stor. pred našim letopočtom. V 10. stor. stáva nezávislým mestským štátom.  Historické centrum Janova je zaradené do zoznamu historických pamiatok UNESCO. Prechádzka po Caruggi starými kamennými historickými uličkami, rodný dom Krištofa Kolumba.  Návšteva skvostov sakrálnych stavieb ako Katedrála San Lorenzo postavená v roku 1118 - románska stĺpová bazilika a Katedrála San Siro, v ktorej je interiér bohato zdobený freskami. Piazza De Ferrari je srdcom Janova so známou svojou fontánoua, Teatro Carlo Felice,  Palazzo Rosso, kde sa nachádza najvýznamnejšia galéria svetoznámych talianskych umelcov. V Janove je druhé najväčšie akvárium podmorského sveta. Osobné voľno , kúpanie v mori. Po prehliadke mesta presun na ubytovanie, nocľah, večera.

5.deň: 

Po raňajkách presun do La Spezia, odkiaľ bude presun do Národného parku Cinque Terre je najmalebnejšia oblasť Talianska, ktorá nesie názov podľa piatich nádherných dediniek – päť skvostov, ktoré sú postavené na strmých útesoch nad morom, obklopené pahorkami, s krásnymi plážami a vinicami: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore.  V roku 1997 zapísané medzi pamiatky svetového dedičstva Unesco.  Po návšteve dediniek a osobnom voľne nočný transfer na Slovensko.

6.deň:  

Príchod na slovensko v dopoludňajších hodinách.

V cene zájazdu: 
doprava luxusným autokarom,sprievodca CK
4 x ubytovanie v hoteli, 4 x polpenzia
pobytová taxa,
audio  so slúchadlami 
vstup do Baziliky Sv. Anastázie v meste Verona
vstup do Krstiteľnice v Parme 
vstup do Milánskej Katedrály 
ochutnávka v Parme šunky a syra
lístok na vlak                                                                                                                                                   
vstup do Verony                                                                                                                                              
vstup  do Janova                                                                                                                                                 
vstup do Milána                                                                                                                                          

V cene zájazdu nie je: 
Komplexné cestovné poistenie