TURIN - LURDY - FATIMA - MONSERAT - VERONA

Termín:

Cena:

Lucca-Montecattini Terme-Pisa-Viareggio-Volterra-Siena-San Gimignano-Florencia
 

Program zájazdu

1. deň: 4. 9. 2017 /pondelok /odchod zo Slovenska cca okolo poludnia.

2. deň: 5. 9. 2017 /utorok / príchod ráno do Turína, prehliadka saleziánskeho centra VALDOCCO, bazilika Panny Márie Pomocnice, kostol sv. Františka Saleského, saleziánske oratórium dona Bosca. Asi najvýznamnejšia pamiatka Turína je Turínsky dóm, v ktorý bol postavený v rokoch 1491–1498 a je tu uchovávané Turínske plátno. Je to kostol zasvätený sv. Janu Krstiteľovi a hlavný kostol v Turíne a v Taliansku, ktorý budete mať možnosť navštíviť, taktiež ostatne krásne miesta v meste Turine. Večer ubytovanie a večera  pri Turíne

3. deň: 6. 9. 2017 / streda /raňajky a odchod do Lúrd. Príchod v podvečer, ubytovanie - malý ddych. Večera a účasť na sviečkovom sprievode.

4. deň: 7. 9. 2017/  štvrtok /raňajky, program v Lúrdach, Tu sa v roku 1858 v jaskyni zjavovala Panna Mária – Bernadette Soubirousovej. Zjavenia boli oficiálne uznané cirkvou v roku 1862. Postupne na miesto zjavení začali prichádzať mnohí ľudia a bolo zaznamenaných veľa zázračných uzdravení, kúpanie v bazenoch. Večer odchod do Fatimy.

5. deň: 8. 9. 2017 / piatok / príchod v ranných hodinách do Fatimy, jedného z najznámejších pútnických miest v Európe. V roku 1917 sa tu trom deťom zjavovala Panna Mária. Deti dostali posolstvo známe ako Fatimské proroctvo. Až 70 000 ľudí bolo pri poslednom zjavení 13. októbra, presne pred 100 rokmi, svedkom výnimočného fenoménu na oblohe, ktorý sa nazval „tanec slnka“. Náboženský program – Kaplnka zjavení s milostivou sochou Panny Márie, Bazilika s hrobmi blahoslaveného Františka a Hyacinty Marto a tiež sestry Lucie. Ubytovanie a po večeri sviečkový sprievod.

6. deň: 9.  9. 2017 /sobota/ raňajky. Pokračovanie v programe vo Fatime. Večer odchod do Španielska. Noc v autobuse.

7. deň: 10. 9. 2017 / nedeľa / príchod do prímorského mestečka Castelldefels, oddych pri mori. Poobede návšteva Montserratu kde  je benediktínsky kláštor na rovnomennom vrchu asi 60 km severozápadne od Barcelony. Stal sa pútnickým miestom a v súčasnosti ho navštevuje množstvo turistov. Uchováva sa v ňom milostivá socha Panny Márie La Moreneta - čierna panna. Ubytovanie, večera .

8. deň: 11.9. 2017 / pondelok / po raňajkách presun k Verone, ubytovanie a večera.

9. deň: 12. 9. 2017 / utorok / raňajky a návšteva mesta Verony. Pre svoju krásu je vyhľadávaná turistami a anglický dramatik William Shakespeare do nej zasadil dej svojej slávnej tragédie Rómeo a Júlia. Poobede jazda na Slovensko.

10. deň: 13.9. 2017 / streda / v ranných hodinách príchod na Slovensko.

 

V cene je zahrnuté : doprava autobusom, 5X ubytovanie, raňajky a večera, sprievodca.

V cene nie je zahrnuté : komplexné cetovné poistenie

                                      vstupy do múzeí