Termín: 19.10. - 24.10.2019

Cena: 320

Páter Pio a významné pútnické miesta

San Giovanni Rotondo – Lanciano – Manoppello - Orvieto

"Pridŕžajme sa Božej vôle. Ona nech je našou hviezdou, ktorou sa riadime  počas tejto plavby. Takto určite zakotvíme v správnom prístave". 

z listu Pátra Pia 05. 11. 1917


Termín: 19.10. - 24.10. 2019

Cena: 320 ,- Eur

 

PROGRAM

1.deň: sobota 19. 10. 2019
Odchod popoludní zo Slovenska nonstop jazdou s bezpečnostnými prestávkami do San Giovanni Rotondo.

2.deň: nedeľa 20. 10. 2019
Príchod v ranných hodinách do San Giovanni Rotondo - miesta, kde žil, pôsobil svätec Páter Pio – vlastným menom Francesco Forgioni. Narodil sa 25.mája 1887 v malej talianskej dedinke Pietrelcina. Pomenovaný bol po sv. Františkovi z Assisi. Bol zbožným dieťaťom, už ako chlapec sa chcel stať kňazom. V roku 1902 ako šestnásťročný si obliekol kapucínsky habit a prijal meno Pio. Po štúdiách v roku 1910 bol vysvätený za kňaza. 20. septembra 1918 páter Pio .v kláštornej kaplnke kľačiac pred veľkým krížom dostal stigmy - rany ukrižovaného Ježiša Krista, ktoré mal vyše 50 rokov na svojom tele. Zomrel v roku 1968 . Za svätého bol vyhlásený 16. júna 2002 pápežom Jánom Pavlom II. Celodenný náboženský program, počas ktorého navštívite miesta spojené so životom Pátra Pia: prehliadka areálu , Baziliky Santa Maria delle Grazie, návšteva múzea, hrobu sv. Pátra Pia, krížová cesta, osobné voľno, ubytovanie, večera.          

3.deň: pondelok 21.10.2019
Po raňajkách odchod do Lanciana, kde na začiatku 8. storočia došlo k prvému eucharistickému zázraku, keď..kňaz pochyboval o Ježišovej eucharistickej prítomnosti. Počas toho ako vo svätej omši vyslovoval slová premenenia, stal sa svedkom úplnej premeny veľkej svätej Hostie na Telo a vína na Krv. Návšteva kostola San Francesco s relikviami eucharistického zázraku. Po prehliadke presun do Manoppella. V chráme Sv. Tváre v Manoppelle sa nachádza vzácny relikviár s podobizňou zmŕtvychvstalého Krista. Šatka s rozmermi 17 x 24cm je uložená v striebornom relikviári, ktorý je 
vystavený na hlavnom oltári. Po prehliadke osobné voľno, ubytovanie, večera.

4.deň: utorok 22.10.2019
Orvieto – prehliadka malebného mestečka s bývalou pápežskou rezidenciou, návšteva Baziliky Panny Márie, kde je uložený eucharistický zázrak. Po prehliadke presun do Bolsena. V kostole sv. Kristiny, kde. sa udial eucharistický zázrak, stále je tam vidieť štyri mramorové kusy oltára, na ktoré padli kvapky najsvätejšej krvi. Každý rok sa tam koná liturgická slávnosť Božieho tela. Osobné voľno, ubytovanie, večera.      

5.deň: streda 23.10.2019
Po raňajkách presun a prehliadka mesta Padovy, návšteva Baziliky Sv .Antona Paduánskeho so svätcovým hrobom 
a vzácnou relikviou - neporušený jazyk, bazilika sv. Leopolda Mandiča – veľkého spovedníka, Bazilika Sv. Justíny. Osobné voľno. Večer odchod na Slovensko.                                                                                                 

6.deň: štvrtok 24.10.2019
Príchod v doobedňajších hodinách. 
Počas púte každodenná sv. omša.

V cene je zahrnuté: Doprava klimatizovaným autobusom, 3x ubytovanie, 3x raňajky a večera, sprievodca, duchovný doprovod, pobytová taxa, vstupy (San Giovani Rotondo, Padova), lístok na lanovku Orvieto tam a späť

V cene nie je zahrnuté: Komplexné cestovné poistenie 12,- € / osoba